Oreolu Pasta Tarifi

Hanımları birçoğu beş çaylarını dolu dolu geçirmek ya da misafirlerine ikram etmek amacı ile pasta tarifleri araştırmaktadır. Hanımların deneyebileceği çok fazla pasta tarifi bulunmasına karşın hanımlar artık klasik tarifleri denemek istememekte, dikkat çekici tarifler denemektedirler. Oreolu pasta tarifi ise, beş çaylarınızı oldukça hareketli geçirebilecek bir tarif olarak dikkat çekmektedir. Kolay pasta tarifleri arıyorsanız, bu tarifin sizin için son derece uygun olduğunu da söylemek mümkündür.

Oreolu Pasta Malzemeleri:

Tarif için gereken malzemeler arasında toz şeker, margarin, yumurta, vanilya, göz kararı olarak un kullanmanız da mümkündür. Oreoları ise pastanızın dışını süslemek üzere kullanacaksınız. Bu tarif için pandispanya kullanmanız da mümkündür. Marketten almış olduğunuz pandispanya kekini ikiye böldükten sonra bir kap içerisinde karıştırmış olduğunuz diğer malzemeleri ise pandispanya kekinizi kaplayacak şekilde yayabilirsiniz.

Oreolu Pasta Yapımı:

Yapılışının oldukça basit olması, bu keki son derece tercih edilebilir nitelikte pasta tarifleri arasında yer almasını sağlar. Bir yandan karıştırdığınız malzemelerin güzel bir kıvam almasını bekledikten sonra eşit bir şekilde pandispanyanın içine ve üzerini kaplayacak şekilde üstünü kaplamanız gerekmektedir. Bunun dışında ise elde etmiş olduğunuz pastanın üst kısmını renkli bonibonlar ya da istediğiniz tatlı baharatlar kullanabilmeniz de mümkündür. Pandispanya hamurunun dışını ise, paketten çıkarmış olduğunuz oreoları yapıştırabilir ve hiçbir boşluk kalmayacak şekilde tamamlayabilirsiniz. Şimdi ise özenerek hazırlamış olduğunuz tarifi yemeye hazırsınız. Kolay pasta tarifleri için oreolu kek güzel bir örnektir.

  • 11 Şubat 2017,Cumartesi
  • Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir