Mozaik Pasta Tarifi

Pek çok kişinin tadını oldukça sevdiği, görüntüsünün ise isminden de anlaşılabileceği gibi mozaik bir görünüme sahip olduğu bu pasta, özellikle beş çaylarında ya da evinize misafir geldiği zaman rahatlıkla yapabileceğiniz bu tarif ile birlikte, misafirlerinizi tarifinize hayran bırakabilirsiniz. Pasta tarifleri denildiğinde akla ilk gelen tariflerden biri olan mozaik pasta yapılışına kısaca değinelim.

Mozaik Pasta Malzemeleri:

Bisküvi parçaları
1,5 bardak süt
2 tatlı kaşığı kakao
Çeyrek su bardağı toz şeker
Çeyrek margarin

Kolay pasta tarifleri arıyorsanız, deneyebileceğiniz tariflerden birisi olarak dikkat çeken mozaik pastanın yapılışı da bir o kadar kolaydır.

Mozaik Pasta Yapımı:

Tarifin yapılışı oldukça basittir. Dilediğiniz kadar bisküviyi küçük boyutlarda parçalara ayırmakla işe başlayabilirsiniz. Pastada kullanacağınız bisküvi parçaları ise, tamamen sizin istediğiniz yoğunluğa bağlı olabilmektedir. Daha sonra ise margarini kızgın bir tencereye koyarak eritmeye başlayabilirsiniz. Elimizde bulunan diğer malzemeleri ise, bir kabın içerisinde tuttuğumuz bisküvilerin içine attıktan sonra iyice karıştırıyoruz. Daha sonra ise üstüne bir tavada eritmiş olduğumuz margarini karışımımıza ekliyoruz. Elimizde dikdörtgen şekilli bir kap varsa tüm karışımı bu kap içine yerleştirerek, elimizde bir kap yoksa ise streç bir rulo kullanarak şekil almasını sağlıyoruz. Bir süre buzlukta bekleyen folyo, 3 saat sonra katılaştıktan buzluktan çıkarılarak dilimlenerek servis edilebilmektedir. Kolay pasta tarifleri arasında yer alan pastamız hazır. Şimdiden afiyet olsun..

 

  • 11 Şubat 2017,Cumartesi
  • Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir