Kubbe Pasta Tarifi

Bugün canınız enfes bir pasta yemek istiyor ancak kalkıp pasta yapmaya üşeniyor olabilirsiniz. Çoğumuz tatlı krizlerimizde yorgunluğumuza (ya da bazen üşengeçliğimize) yenik düşerek  canımızın istediklerini başka bir güne ertelemek durumunda kalabiliyoruz. Bu pasta tarifi size yorgunluğunuza (ve tabi ki tembelliğinize de) yenik düşmenize engel olacak kadar kolay bir yapıma sahip. Öyle ki kolay pasta tarifleri listelerineze eklemek isteyeceğiniz bu tarif yapılışının kolay olmasıylada kalmıyor tatlı krizlerinizde beklediğin o çikolata istediğinizede cevap veriyor. Diğer kolay pasta tarifleri için mutlaka bizi takip edin.

Kubbe Pasta Malzemeleri:

  • Kakaolu bisküvi
  • 2 su bardağı süt
  • Bir paket krem şanti
  • Çikolata sosu
  • Çikolata parçacıkları

Kubbe Pasta Yapımı:

Gelelim kolay pasta tarifleri listesinin en kolay tariflerinden biri olan kubbe pastamızın hazırlanışına. Bir karıştırma kabına kakaolu bisküvileri küçük küçük parçalar haline getirip koyuyoruz. İçerisine 2 su bardağı sütü de ekliyoruz ve 20 dakika kadar dinlendiriyoruz. 20 dakika dinlendirdikten sonra içerisine bir paket kremşantiyi boşaltıp elimizin yardımıyla yoğuruyoruz. Büyük boyutta bir kaseye karışımımızı boşaltıp poşetleyip buzdolabına kaldırıyoruz. Servis etmeden önce kaseden büyük bir düz pasta tabağına ters çevirerek servise hazırlamaya başlayabiliriz. Arkada tarafında yer alan talimatlara uygun olarak hazırladığımız çikolata sosunu bir kenarda bekletirken, kremşantimiz ile kubbe kekimizin üzerine istediğimiz şekilde süslüyoruz.  Küçük çikolata parçacıklarını üzerine serpiştirebiliriz. Daha sonrasında çikolata sosumuzu da kendi dilediğimiz bir şekilde süsleyerek servise hazır hale getirebiliriz.

Yapılışı çok kolay olup bir o kadar da tadına doyulamayan pastamız sunuma hazır. Sayfamızda bulunan pasta tarifleri için bizleri takip edebilirsiniz.

  • 25 Şubat 2017,Cumartesi
  • Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir