Ispanaklı Pasta Tarifi

Ispanaklı pasta kolay pasta tarifleri içinde en lezzetli olanlardan biridir. Çünkü ıspanak ve kekin buluştuğu bu pasta tarifi hem yapılış yönünden hem de lezzet açısından oldukça muhteşemdir. Ispanak sevmeyenlerin pastası da denilebilir. Görünüş de sanki ıspanaktan değil de kilolarca Antep fıstığı kullanılarak yapıldığı düşünülebilir. Ama ıspanağın haşlanıp iyice çırpıldıktan sonra kek hamuru ile buluşması sonucu bu pasta tarifi ortaya çıkmaktadır.

Ispanaklı Pasta Malzemeleri:

Pasta tarifleri sitelerinden çeşitli ıspanaklı kolay pasta tariflerine ulaşabilmek mümkündür. Ispanaklı pasta tarifinde bildiğimiz kek malzemeleri yumurta, şeker, süt, sıvı yağ, un, kabartma tozu kullanılır. Ölçüleri kendimiz ne kadar yapmak istersek öyle ayarlayabiliriz. Ispanaklı pasta, pasta tarifleri içinde ıspanağın tadından ve görünüşünden eser kalmayan muhteşem bir lezzettir.

Pastanın Kreması İçin;
yaklaşık olarak 3.5 su bardağı süt
2,5 yemek kaşığı un
5 yemek kaşığı toz şekere
2,5 yemek kaşığı buğday nişastası
1 adet yumurtanın sarısı
Labne peyniri kullanılabilir. Süslemesi için de zevkinize hitap eden malzemeleri kullanabilirsiniz.

Ispanaklı Pasta Yapılışı:

Ispanaklı kek yapılırken ıspanağın özellikle yaprak kısımları kullanılır. Ispanaklı pasta keki 100 ya da 150 derecede yaklaşık olarak 25 dakika pişirilmelidir. Kekin parçalanmaması için soğuduktan sonra pasta yapımına geçilmelidir. Kekimizi bir ip yardımıyla ikiye ayırıp ortasına krem şanti ve meyvelerimizi koyabiliriz. İstediğimiz şekilde yapabileceğimiz ıspanaklı pastamızı çikolatalı ve meyveli de yapmamız mümkündür. Kolay pasta tarifleri arasında ev hanımlarının acil durumlarda başvurmuş olduğu pastalardan bir tanesi olan ıspanaklı pasta, özellikle ıspanak sevmeyen çocuklarınız için ideal.

  • 14 Şubat 2017,Salı
  • Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir