Çokoprens Pasta Tarifi

Aniden gelecek olan misafirler, hazırlamak istediğimiz sürprizler, dostlarımızı mutlu etmek istediğimiz zamanlar ve belki de kendimizi şımartmak istediğimiz bir an için hızlı hazırlayabileceğimiz kolay pasta tarifleri bilmek ve bir yere not almak isteriz.  Kendi ellerimizle hazırladığımız bir pastanın, dışarıdan aldığımızdan çok daha sağlıklı, çok daha temiz yapılmış olduğunuz biliriz. Ayrıca sevdiklerimiz için manevi değerinin de oldukça yüksek olduğunu unutmamak gerek.  Sevdiğimiz insana kendi ellerimizle pasta yaparak harcadığımız zaman ve emek paha biçilemez.

Kendinizi yormadan yapabileceğimiz Çokoprens pasta yapımı bize kolaylık sunarken zamandan da kazanmamızı sağlayacaktır. Mutfakta saatlerce yorulup hazırlandığınız sürprize yorgun katılmak zorunda kalmayacağınız bir tariftir. Pasta tarifleri arasında malzemeleri kolaylıkla her evde bulunabilen, maddi açıdan pahalı olmayan pasta tarifimize başlıyoruz.

Çokoprens Pasta Tarifi Malzemeleri

Kolaylıkla ulaşabileceğimiz Çokoprens Pasta tarifi için malzemeler;

  • 1 paket Çokoprens bisküvi
  • 2 paket toz krem şanti
  • 1 su bardağı süt

Üzeri İçin;

  • Yarım paket hazır çikolata sosu
  • 1,5 bardak süt

Çokoprens Pasta Tarifi Hazırlanışı

2 paket kremşantiyi derin bir kaba döküp 1,5 su bardağı sütü üzerine ekliyoruz ve koyulaşana kadar karıştırıyoruz. Başka bir kapta ise Çokoprens bisküvileri ıslatabilmek için süt bulunduruyoruz. Süt ile ıslattığımız Çokoprens bisküvinin kenarına daha önce hazırlamış olduğumuz kremşantiyi sürerek derin bir kaba yerleştiriyoruz.  Yeniden bir bisküviyi süt ile ıslatıp daha önceki bisküvinin krem şantili tarafına yapıştırıyoruz. Daha sonra kremşanti ile pastamızın üzerini kapatıp dilediğimiz süslemeyi gerçekleştirebiliriz. Kolay pasta tarifleri arasında olan ancak ismi pek duyulmamış olan pastamız bir süre buzdolabında bekletildikten sonra artık değerli misafirlerimize, sevdiklerimize ve tabi ki kendimize sunulmaya hazır. Diğer bisküvili pasta tarifleri için sitemize bakmayı unutmayın.

 

  • 8 Mart 2017,Çarşamba
  • Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir