Bol Kremalı Pasta Tarifi

Bol Kremalı Pasta Tarifi

Bol kremasıyla beraber ağızda kusursuz bir tat bırakan bol kremalı pasta, gerek misafirler geldiğinde gerekse de tatlı kaçamaklar yapılmak istenildiğinde tercih edilebilecek bir pasta oluyor.

Bol Kremalı Pasta Malzemeleri:

400 gram tereyağı

7-8 adet yumurta

200 gram kakao

2 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu

5 kaşık süt

300 gram hazır kek unu

400 gram toz şeker

Bol Kremalı Pastanın Kreması için;

80 gram tereyağı

300 gram labne peyniri

400 gram pudra şekeri

2 kaşık badem (aroma halinde)

1 adet kremşanti

Bol Kremalı Pasta Yapımı:

Tereyağını bir tencere içerisinde şeker ile birlikte krema haline gelene dek iyice çırpın. Krema kıvamına geldiğini gördüğünüzde yumurtaları içerisinde tek tek ilave edin. Kakao, kek ununu ve kabartma tozunu bir harman haline getirerek yumurtalardan sonra tencere içerisine ekleyin. Son malzeme olarak 5 kaşık sütü ekleyerek iyice karıştırın. Hamuru kek kalıpları içerisinde kendinize göre paylaştırın. Isıtılmış halde olan 180 derecelik fırın içerisine kek kalıplarınızı koyarak 38-40 dakika süresi boyunca pişirme işlemini sürdürün.

Bol kremalı pastanın kreması için, listedeki tüm malzemeleri geniş bir kase içerisine alın. Bütün malzemeler birbirine geçene kadar mikserle çırpın. Çırpılmış halde olan malzemeleri buzdolabına yerleştirerek 30-35 dakika süresi boyunca bekletin. Hazırlamış olduğunuz her keki ortadan ikiye bölün ve toplamda 4 parça olacak şekilde keki hazırlayın. Kekin tüm katlarına hazırladığınız kremayı sürerek servise hazır hale getirin. Afiyet olsun.

  • 14 Temmuz 2017,Cuma
  • Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir