Bisküvi Pasta Tarifi

Bisküvi Pasta Tarifi

Yemek sonrasında ağzı tatlandıracak olan mükemmel bir lezzet olan bisküvi pasta, kolaylıkla hazırlanabiliyor olmasıyla beraber de fark yaratan bir tat.

Bisküvi Pasta Malzemeleri:

3 adet bisküvi (paket)

1 adet süt

1 adet puding (isteğinize göre değişebilir)

1 adet kremşanti

Bisküvi Pastanın Muhallebisi için;

1 litre süt

1 paket kakao

1 paket vanilya

1 kaşık margarin

2 kaşık kadar mısır nişastası

3 kaşık un

1,5 su bardağı kadar şeker

Bisküvi Pastanın Ganajı için;

1 paket sıvı halde krema

2 paket sütlü çikolata (tercihe göre bitter de olabilir)

Bisküvi Pasta Yapımı:

İlk olarak muhallebisini hazırlamak adına, bir tencere içerisine; sütü, unu, kakaoyu ve şekeri koyun. Koyu hale gelene dek orta ateşte pişirin. Kaynamaya başladığını gördüğünüzde margarin ve vanilyayı ilave edip tencereyi ocağın üzerinden alın.

Pastanın kolaylıkla çıkması için büyük boyda bir borcamın taban kısmını hafifçe sütle ıslatın. Bisküvileri süte batırarak borcamın taban kısmını kaplayacak şekilde sıra halinde dizin. Bisküvilerin üzerini tamamen kaplayacak şekilde sıcak haldeki muhallebiyi dökün. Muhallebi dökülmüş haldeki bisküvilerin üzerine gelecek şekilde bir sıra daha bisküviyi sütle ıslatarak dizin. Dört kat sıra olacak şekilde bu işlemi sürdürün. En son katta muhallebiyi dökerek soğuması için bırakın.

Bisküvi pastanın ganajını hazırlamak için kremayı kaynamayacak şekilde ısıtın. İçerisinde çikolatayı ekleyerek karıştırıp eritin. Ilık halde olan ganajı muhallebinin üstüne dökerek eşit olacak şekilde yayın.

Son işlem olan süsleme işlemi için tercih ettiğiniz pudingi hazırlayarak soğutun. Puding hazır hale gelip soğuduktan sonra ise içerisinde toz kremşanti ekleyerek çırpın. Hazırlanan harç ile bisküvi pastanın süslemesini istediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  • 13 Temmuz 2017,Perşembe
  • Yorum Yok

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir